We willen al heel lang een programma maken over vrouwenrechten. In 2026 komt het er eindelijk van. Het wordt een zangprogramma met beweging en dans om zoveel mogelijk vrouwelijke kracht te vieren.
“Op veel gebieden is sprake van een achterstand van vrouwen. Zo hebben vrouwen vaker dan mannen te maken met seksueel geweld of mishandeling en worden zij in veel landen achtergesteld op de arbeidsmarkt. Dit is een vorm van discriminatie en een mensenrechtenschending.” aldus Amnesty.
Is het nodig
Het 4 Mei-Projekt heeft al vaker programma’s gemaakt waarin vrouwen centraal staan; de moeder in 1981 en vrouw en oorlog in 1994. De aanleidingen voor een nieuwe programma over dit thema zijn divers: zorgen over de situatie van voorvechters van vrouwenrechten in Iran, ontwikkelingen in Amerika rondom het weren van boeken uit bibliotheken, abortus, maar ook in de wetenschap waarin o.a. medisch onderzoek moeilijker wordt door de ban op woke-woorden. Online zien we ook influencers die jongeren ervan willen overtuigen om vrouwen niet als mens maar als object te zien. We dachten dat we die tijd wel een beetje gehad hadden, maar misogynie is er kennelijk nog steeds. Tijd voor actie en een positieve blik op de vrouw dus.

Vorderingen in de voorbereidingen
- 26 april middag Woudbloem
- 4 mei Groningen centrum
- 8 mei avond Groningen
- 9 mei middag Groningen
De programmacommissie (pg)
De pg en de dirigent hebben vergaande ideeën over toneelbeelden, heldinnen schilderworkshops en locaties en misschien wel het allerbelangrijkste: welke muziek we willen zingen en wat we daarmee willen vertellen in deze voorstelling. We willen de kracht van vrouwen laten zien. Hoe gewone vrouwen in ongewone omstandigheden heldinnen worden.
Hulp is welkom
Spreekt dit programma je aan en wil je meezingen? Of je nu bas, tenor, bariton, alt, dolle mina of sopraan bent, je bent welkom om mee te zingen. Jonger dan 55? Denk dan aan STEK. Heb je ideeën of zelfs mee helpen met organiseren, dan zijn we daar heel blij mee. Stuur ons een e-mail, reageer op fb of insta.
Subsidiemogelijkheden
Zonder steun maken we geen programma’s en kunnen we musici, technici, regisseurs en anderen die meewerken niet belonen. Heb je ideeën voor subsidiegevers die dit programma mogelijk zouden kunnen maken? Laat het weten.
Koorweekend – verzamelde woorden over heldinnen
zowel man als vrouw zijn mens en hebben gelijke rechten! zing ze toe! verschillen accepteren en respecteren; ongelijkwaardigheid bestrijden, nog lang niet gelijk beoordeeld als mannen, stem geven aan gewone vrouwen niet per se krachtig of slachtoffer, vier de verschillen

Muziekkeuze voor deze voorstelling (voorlopig)
De muziek in de voorstelling gaat van zachte bewustwording, naar krachtige statements, naar het gezamenlijk vieren van vrije mensen zijn.
Recente berichten
Op de hoogte blijven?
Wil je weten wanneer de voorstellingen zijn? Of wanneer de audities voor STEK voor dit programma zijn? Abonneer je dan op onze nieuwsbrief of volg ons op de socials.